Home » Sambal Goreng Tempeh

Sambal Goreng Tempeh

door Manuel
900 bekeken

1 van mijn favoriete Indische bijgerechten: Sambal Goreng Tempeh! Zowel warm als koud heerlijk om te eten. Er zijn natuurlijk verschillende Sambal Goreng Tempeh recepten, maar dit is tot nu toe één van de lekkerste!

Sambal Goreng Tempeh

Porties: 4 Voorbereidingstijd: Kooktijd:
Beoordeling: 4.8/5
( 32 Gestemd )

Ingrediënten

Wat heb je nodig voor Sambal Goreng Tempeh?

  • 300 gram tempeh
  • 3 eetlepels ketjap manis, zoete ketjap
  • 1 eetlepel gemalen palmsuiker
  • 1 eetlepel citroensap
  • Olie om in te frituren
  • Zout naar smaak

Boemboe

  • 1 grote ui
  • 1 grote teen knoflook
  • 2 theelepels laos
  • 1 theelepel udang petis
  • 1 grote eetlepel sambal oelek

Extra benodigdheden

  • Wokpan
  • Schuimspaan
  • Keukenpapier

Instructies

  1. Mix of vijzel de ingrediënten voor de boemboe tot een mooie pasta. Leg even apart.
  2. Snijd de tempeh in dunne reepjes, verwijder de ronde zijkanten.
  3. Verwarm een flinke laag zonnebloemolie in een wokpan en bak de tempeh krokant, laat vervolgens goed uitlekken op keukenpapier.
  4. Verwijder wat olie uit de pan en zet terug, op middelhoog vuur. Bak hierin de boemboe. Roer goed door totdat de heerlijke geuren van de kruiden vrij komen.
  5. Voeg de citroensap toe en roer goed door. Voeg na een tijdje de ketjap manis en palm suiker toe aan de pan en breng op smaak met zout.
  6. Als het sausje gaat bubbelen, is het tijd om de tempeh terug in de wokpan. Roer goed door en serveer! Eet smakelijk / Selamat makan! Laat je weten hoe het gesmaakt heeft? :-D.

Video

Heb je het recept gemaakt?
Laat weten hoe het is geworden! Tag ons via Instagram op @Indischegerechten. Ook waarderen we het enorm als je een reactie achterlaat op de website, dit maakt de website voor iedereen een beetje beter!

Meer Indische gerechten..

29 reacties

Lucas 28 september 2019 - 13:36

Top recept en video weer. Bedankt.

Antwoord
Manuel 1 oktober 2019 - 16:43

Dag Lucas,

Dank voor je reactie!

Vriendelijke groet,
Manuel

Antwoord
Ria vdB 21 oktober 2019 - 17:03

Prima recept en makkelijk om te maken

Antwoord
Manuel 21 oktober 2019 - 17:03

Dag Ria,

Bedankt voor je reactie en beoordeling!

Vriendelijke groet,
Manuel

Antwoord
Ton 31 december 2019 - 20:18

Wat een heerlijk gerecht Manuel, dank, we hebben genoten! Zó blij dat ik eindelijk het geheim van een lekkere goreng tempeh heb ontdekt;-).

Antwoord
Judith 4 januari 2020 - 07:29

Prima gesmaakt, voor herhaling vatbaar. Wel enkele aanpassingen gedaan: Met de udang petis niet meer vegetarisch. Heb het daarom weggelaten. Wel nog wat sereh (poeder) toegevoegd in plaats van citroensap.
De tempeh heb ik niet zelf gebakken, maar de voorgesneden blokjes tempeh met ketjapmarinade van AH gebruikt.

Antwoord
Suzanne 25 april 2020 - 13:25

Ik heb de udang petis vervangen door miso waardoor het gerecht veganistisch wordt, maar absoluut niet minder lekker! Makkelijk te maken en een pluspunt zijn de nostalgische geuren die me aan mijn grootouders doen denken. Echt een aanrader

Antwoord
Cecilia 19 mei 2020 - 15:48

Dit is echt een aanrader. Het is een van mijn lievelingsgerechten geworden. Heerlijk!!

Antwoord
rita 28 juni 2020 - 21:36

Was erg lekker, ga het vaker maken

Antwoord
Soekiem Sarijoen 18 augustus 2020 - 23:52

Heerlijk! Zelf doe ik altijd Serreh ipv citroensap en ook doe ik er altijd wat Trassi bij en ook wat zoute soja!

Antwoord
Lucia 1 oktober 2020 - 20:06

Heerlijk!! Ik heb wel wat citroenblad bij gedaan. Volgens mij deed mijn oma dat ook.

Antwoord
Jeannette 11 oktober 2020 - 08:50

Hele leuke website
Ga ik zeker gebruiken

Antwoord
Manuel 27 oktober 2020 - 17:35

Manuel
27 oktober 2020 @ 5:35 pm

Beste Jeanette,

Bedankt voor de leuke reactie, goed om te horen!

Groet,
Manuel

Antwoord
Rolf 22 oktober 2020 - 10:56

Hi Manuel,

Hartstikke lekker recept en vrij eenvoudig te maken.

Ik heb het twee maal gemaakt een keer met sambel oelijk, was erg goed,maar de tweede keer met sambal badjak, was nog lekkerder!

Je hebt hier heel veel mensen een groot plezier meegedaan.

Groeten,

Rolf

Antwoord
Manuel 27 oktober 2020 - 17:32

Beste Rolf,

Bedankt voor je leuke reactie en goed dat het gesmaakt heeft, daar doen we het voor!

Groet,
Manuel

Antwoord
Marjo 30 oktober 2020 - 17:24

Een heerlijk recept. Hield nooit van tempeh, maar nu vind ik het echt lekker. Heb het trouwens ook een keer met kip gemaakt, ook voortreffelijk. Ik ga snel ook andere recepten proberen.

Antwoord
Gisella 25 december 2020 - 08:56

Ik heb het nu al voor de 2e keer gemaakt heerlijk

Antwoord
Gonnie 8 maart 2021 - 13:31

Heerlijk bedaqnkt voor het delen van het recept.

Antwoord
Bert 29 maart 2021 - 08:23

Ik heb dit recept al meerdere keren gemaakt en ook een variant gemaakt met kabeljauw. Echt heerlijk!!
Dank je wel voor het delen!

Antwoord
Jacqui Thatcher 6 april 2021 - 14:43

Echt heerlijk, net zo lekker als van mijn favoriete toko in Haarlem.

Antwoord
Henk 21 september 2021 - 07:19

Prima recept! Om het wat minder vet te maken bak ik de tempeh in de airfryer, ipv in olie. Eerst 12 a 15 minuten op 150 graden, daarna nog een paar minuten op 200 graden. Dn meteen in de gebakken boemboe. Blijft minstens een dag heel knapperig.

Antwoord
leny 13 november 2021 - 20:55

heel lekker recept om te maken, en nog eens de beste video ever
groetjes
leny

Antwoord
shadow 24 december 2021 - 11:38

Gisteren gemaakt volgens recept én met de tips van Soekiem Sarijoen.
Sereh in plaats van citroensap, trassi en zoute soja.
Overheerlijk!
Ga deze bewaren en we gaan hier nog veel van genieten.
Dank je wel voor het delen.

Antwoord
Gabriëlle 26 januari 2022 - 18:28

Mooi recept! Zo ongeveer maak ik hem ook, geleerd van mijn Indische moeder. Ik houd saus en tempeh apart in goed gesloten potten. Zo kan ik voorraad aanleggen en hopelijk lang mee doen… Haha, lukt vrijwel nooit!

Ik leg graag een vraag voor.
Een kennis die een tijdje in Indonesië woonde, werkt de tempel in zout water, droogt de stukjes en bakt ze dan pas.
Mijn moeder en mijn oma deden dat niet… En in bovenstaand recept zie ik dat zoutbad ook niet.

Weet iemand uit welk deel van Indonesië deze benadering komt?

Hartelijk dank voor het recept en veel plezier met andere Indonesische recepten.

Hartelijke groet

Antwoord
Ingeborg 18 april 2022 - 21:54

Oh my, dit is lekker!! En in een handomdraai gemaakt, ook niet onbelangrijk.

Gemaakt met de tempeh ketjap blokjes van AH en de udang petis vervangen door Marmite zodat het vegan is.

Dit recept is een blijvertje

Antwoord
Carmen De Vink 13 augustus 2023 - 20:42

Dank u wel voor dit heerlijke recept
Gr Carmen

Antwoord
JOSEPHINE 23 augustus 2023 - 12:48

GEWELDIG bedankt voor de duidelijke uitleg mede de video.
Voor het eerst zag ik hoe je een echte specifieke boemboe maakt.
Bestaat er een receptenbundel van diverse boemboe’s, ze hebben toch allemaal verschillende ingrediënten denk ik?
Zoals bijvoorbeeld boemboe’s van Koninsvogel, heeeeel graag je antwoord, Gr Josephine

Antwoord
Nida Jut 9 december 2023 - 13:21

Lekker hoor. Heb de Citroensap vervangen door halve stengel sereh en 1 Daun Djeroek poeroet. En zo gek als mijn ouders waren op peteh bonen, ben ik dat ook en heb er 4 peteh bonen in gedaan.
@ Gabrielle- mijn moeder legde de tempeh schijven in een mengsel van azijn zout beetje water en knoflook. Die schijfjes bakte zij daarna in zonnebloem olie. Die tempeh ging dan niet in een gerecht maar als bijgerechtje . Zij komt uit Bandung.

Antwoord
Suzanne 27 januari 2024 - 17:26

Ontzettend lekker! Filmpje ook heel verhelderend, dank je wel!

Antwoord

Laat een bericht achter